دیجیتال مارکتینگ

digital marketing


چرا کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند ؟ دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار چه نقشی دارد و چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟ برای پاسخ به این سوالات تا انتهای مقاله همراه ماهورتیم باشید.

اگر مالک یا مدیر یک بنگاه کسب و کار جدید و تکنولوژی محور هستید، همیشه باید مطمئن باشید که استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما هم راستا با زمان توسعه و تکامل پیدا میکنند؛ و هیچ گاه از رقبا جا نمی مانید.

از آن جایی که همه کسب و کارها به سوی دنیای دیجیتال گرایش پیدا کرده اند،  اگر توانمندی های خود را در جهت رفع نیازهای مخاطبان خود به تکنولوژی تقویت نکنید، از زمان عقب می مانید و بسیاری از فرصت های مهم رشد و ارزشمند دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خودرا از دست می دهید.

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار همیشه به معنای ارتباط با مخاطبان در مکان و شرایط درست بوده است و هنگامی که می گوییم مدت زمان آنلاین بودن مردم نسبت به دوازده سال گذشته دو برابر شده است یعنی نحوه خرید مردم تغییر کرده است و بازاریابی سنتی به اندازه گذشته کارایی ندارد .

در شرایط امروز، بازاریابی دیجیتال به یک ضرورت برای موفقیت کسب و کارها مبدل شده است.

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار بستری است که تمام تلاش های بازاریابی آنلاین شما را پوشش می دهد.

کسب و کار ها و استارت آپ ها ، کانال های دیجیتالی چون جستجوی گوگل، شبکه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت ها را به عنوان اهرمی برای دستیابی به مشتریان فعلی و آتی خود قرار می دهند.

چرا باید از ابرازهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم ؟

بازاریابی اینترنتی در مقایسه با بازاریابی سنتی مزایای منحصر به فرد و ویژه ای دارد که استفاده از آن را به یک امر ضروری تبدیل کرده است.

برخی از مهمترین مزایای دیجیتال مارکتینگ عبارت است از:

پیشرو شدن در کسب و کار خود:

امروزه کسب و کارهای زیادی وجود دارند که به صورت آنلاین و آفلاین در حال کسب درآمد هستند. این کسب و کارها از راه های مختلفی میتوانند اطلاعات مشتریان خود را بگیرند و در آینده با آنها ارتباط برقرار کنند.

صاحبان کسب و کارها در دیجیتال مارکتینگ میتوانند مشتریان هدف را از محصولات جدید خود آگاه کنند و یا نظر سنجی در مورد محصولات خود داشته باشند تا برای تبلیغات روی نقاط قوت محصولات از دید مشتری ها تمرکز کنند.

شما باید خدمات یا محصولاتتان را تبدیل به یک برند معروف کنید زیرا مشتریان ترجیح می دهند از برند های محبوب و معروف استفاده کنند.

اگر بخواهید برند خودتان را معروف کنید باید از طریق بازاریابی دیجیتال و کسب رضایت مشتریان اقدام کنید. همیشه اولویت خود را روی رضایت مشتری بگزارید که این امر باعث میشود از رقبای خود جلو بزنید.

توسعه آنلاین هویت برند :

توسعه دادن هویت به معنی توسعه دادن برند کسب و کار شما در بازاریابی دیجیتال می باشد. زمانی که محصول و یا خدمات خود را به بازار عرضه می کنید، تفاوت های محصول و خدمات خود را در فضای دیجیتال به افراد ارائه کرده و نشان دهید چه چیزی باعث متمایز شدن شما با ارائه دهندگان دیگر هست.

در این شرایط، شما جزئیات کسب و کارتان را ارائه می دهید و به مشتریان این امکان را می دهید تا تصمیم بگیرند که محصول یا سرویس شما را امتحان کنند.

اگر این اطلاعات را به طور موثری ارائه کنید، برای کسب و کار شما عالی است و شما از آن منفعت زیادی خواهید برد. در بازاریابی دیجیتال افراد فعال و هدفمند تری برای بازار کسب و کار شما وجود دارد .

سنجش اثربخشی بازاریابی دیجیتال:

در دیجیتال مارکتینگ بر خلاف بازاریابی سنتی، شما به صورت در لحظه با نظارت بر کسب و کار آنلاین خود می توانید مشاهده کنید چه قسمتهایی از بازاریابی آنلاین بیشترین بازدهی را داشته است و موارد با کارایی پایین را با شرایط وفق دهید تا به نتایج بهتری برسید.

برای ارزیابی ترافیک سایت خود و همچنین به منظور سنجش اهداف مشخص وب سایت یا وبلاگ خود، می توانید از ابزار مختلفی مثل گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

بازاریابی ویروسی:

استفاده ازپتانسیل  اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی، در وب سایت کسب و کار شما، ایمیل ها و کانال های رسانه های اجتماعی به پیام شما این امکان را می دهد تا محتوای تولیده شده را به سرعت به اشتراک بگذارید، موثرترین نمونه در این زمینه اشتراک گذاری اخبار است.

دسترسی سریع و مشخص به مخاطب هدف:

شناخت مخاطب هدف و نیازهای کاربران یکی از مهمترین گام های بازاریابی است اما این تازه شروع کار است شما باید پیام متناسب با خواسته و نیاز مخاطب را تهیه کنید و اگر تمام این مراحل را به درستی انجام دهید وارد سخت ترین مرحله کار یعنی رساندن پیام به مخاطب (که در اینجا بازار هدف و مشتریانتان هستند) می‌شوید.

دیجیتال مارکتینگ با ابزارهایی که در اختیار شما می‌گذارد کمک می‌کند ساده تر به مخاطب دسترسی پیدا کنید و پیام ها را به بهترین شکل ممکن در اختیار او قرار دهید.

‎قیمت به صرفه:

در مقایسه با شیوه های سنتی، هزینه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها بسیار به صرفه تر و پایین تر است و بازگشت سرمایه بیشتری را هم در پی دارد.

به طوری که این فاکتور خود یکی از چالش های رقابت در فضای آنلاین می باشد و زمینه ورود کسب و کارهای کوچک را بسیار مهیا می سازد.

تعامل بیشتر از طریق دیجیتال مارکتینگ :

استفاده از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار این فرصت را به شما می دهد که مشتریان احتمالی، مشتریان فعلی و دنبال کنندگان خود را به تعامل بیشتر با کسب و کار از طریق روشهای زیر تشویق نمایید:
بازدید از وب سایت کسب و کار شما، مطالعه درباره محصولات و خدمات شما، اقدام کردن، رتبه دهی، به اشتراک گذاری مطالب وب سایت شما، خرید محصولات و خدمات کسب و کار شما، دادن بازخورد و … چون در نهایت تمامی این موارد برای رشد کسب و کار شما بسیار مفید خواهند بود.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال:

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو:

بهینه سازی برای موتور جستجو بستری از استراتژی ها، تکنیک ها و تاکتیک هایی است که به موجب افزایش میزان بازدید کنندگان یک وب سایت به وسیله ارتقا رتبه سایت در صفحه نتایج برتر جستجو در موتورهای جستجوگری چون گوگل، بینگ و دیگر موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.

با بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو می توانید هدفمند ترین مخاطبین را داشته باشید. مخاطبی که به دنبال شما می گردد قطعا هدفمندترین مخاطب شما خواهد بود چون با توجه به نیازش شما را انتخاب می کند.

بازاریابی محتوایی:

یکی از برترین ابزارها در دیجیتال مارکتینگ که مناسب برای همه ی کسب و کارهای برخط با هر سرمایه، بودجه و هر اندازه ای است، بازاریابی محتوا است.

در بازاریابی محتوا با توجه به نیاز مخاطبان می توانید برای رفع نیاز کاربران محتوا تولید کنید، ممکن است با نوشتن یک مقاله بتوانید نیاز مخاطبان خود را برطرف کنید یا اینکه یک ویدیوی آموزشی تولید کنید.

در اصل در این روش محتوای تولیدی شما مثل یک قلاب عمل می کند. با تولید محتوای آموزشی مورد نیاز مخاطبان می توانید آن ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

ابتدا با محتوای رایگان شما نیازشان برطرف می شود و بعد به شما اعتماد می کنند و خواهان محصولات و خدمات پولی شما که به محتوا های آموزش تان ارتباط دارند می شوند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی :

یکی از اصلی ترین و قدرتمند ترین  ابزارها در دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی هستند.

کاربران فعلی اینترنتی بیشتر از موبایل خود برای رفع نیاز یا گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند و همین امر موجب می شود که بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی سپری کنند.

هر کسب و کاری می تواند از شبکه های اجتماعی برای درآمدزایی خود استفاده کند حتی بدون نیاز به سایت و به صورت کاملا رایگان از این مهم بهره مند گردد و طبیعتا به دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در کسب و کار پی ببرد.

بازاریابی ویدیویی:

ویدئوها تاثیرگذاری شگرفی را روی مخاطبان نسبت به دیگر فرمت های محتوایی می گذارند بنابر این هنگامی که شما یک ویدیو را به عنوان ویدیو تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی یا در رسانه‌ها به اشتراک می‌گذارید، دیده شدن ویدیو از یک طرف و پخش شدن آن در شبکه‌های اجتماعی و بین افراد مختلف باعث به وجود آمدن یک نوع بازاریابی ویروسی می‌شود.

تبلیغات اینترنتی :

تبلیغات آنلاین به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد. در تعریفی دیگر، تبلیغات اینترنتی را اینگونه تعریف نموده اند:

نمایش دادن نام ها و علائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایت های پربیننده ی اینترنت به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغات کمک نماید.

در فرایند تهیه و اجرای تبلیغات اینترنتی، شرکت های تبلیغاتی، ناشران اینترنتی، تبلیغ دهندگان ( سازمان ها و شرکت های تولیدی و خدماتی ) درگیرند.

طبق مطالعات انجام شده ۶۰ درصد از تبلیغات بنری نقش اصلی در افزایش شناخته شدن نام های تجاری در شرایط یکسان دارند.

نتیچه گیری:

بازاریابی دیجیتال در انواع کسب و کار و هر نوع طرح کسب و کاری که دنبال می کنند ضروری است. این مهم به کسب و کار شما کمک می کند تا به پیشرو شدن در بین رقبای خود برسید، بنابراین می توانید تصور کنید که چقدر مهم است.

حال که می‌دانید بازاریابی دیجیتال چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند و چرا بکارگیری یک استراتژی بازاریابی یکپارچه برای کسب و کارتان ضروری است، زمان شروع برنامه ریزی کمپین‌های بازاریابی دیجیتال جدید است.

شما تاکتیک‌های متعددی در اختیار دارید تا به شما در خلق کمپین‌های بازاریابی یکپارچه و رسیدن به نتایج واقعی کمک خواهند کرد.

بهتر است یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ایجاد و اجرا کنید که هدف آن کمک به کسب و کارتان برای رسیدن به منافع مناسب و تغییرات مورد نیاز در طول زمان باشد.

حال شما از تجارب استفاده از ابزار بازاریابی دیجیتال در کسب و کار خود برای ماهورتیم بگویید!!

نویسنده و گرداورنده : حسین گوهری سلیمی

 

دیجیتال مارکتینگ

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست ؟آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهوربازاریابی محتواچرا کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارندحسین گوهری سلیمیدیجیتالدیجیتال مارکتینگسئوکسب و کارهاماهوروب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است