هشتگ چیست و 8 استراتژی در هشتگ اینستاگرام برای تعامل بیشتر

هشتگ اینستاگرام

هشتگ در ساده ترین حالت می توان گفت راهی برای دسته بندی عنوان ها در شبکه های اجتماعی و وب سایت هاست تا کاربران به راحتی به محتوای مورد نظرشان دست پیدا کنند. در واقع کاربرد آن مانند یک موتور جست و جو است اما به شکل ضعیف تر عمل می کند، چرا که برای پیدا کردن محتوای مورد نظر باید هشتگ دقیق استفاده شود و اگر عنوان هشتگ کلمه ای اضافه یا کم داشته باشد ممکن است در جستجوی محتوای مورد نظر به مشکل بر بخورید.

هشتگ گذاری یکی از مهم ترین کاربردهای شبکه های اجتماعی است که به اندازه موتور جستجوی گوگل مهم است و باعث می شود مشتری راحت شما را پیدا کند. در این مقاله با استراتژی آن بیشتر آشنا می شوید.

۱. به تحقیق‌های خودتان توجه داشته باشید.

تحقیق در مورد هشتگ‌ها پیش از استفاده از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچه هشتگ‌های شما هدفمند و مرتبط‌تر انتخاب شوند شانس دستیابی به مخاطبین هدفی که با محتوای پست شما تعامل برقرار کنند نیز افزایش پیدا می‌کند.

بسته به اهداف شما انواع متفاوتی از تحقیق برای یافتن بهترین هشتگ ممکن در اینستاگرام وجود دارد.

در اینجا روش‌های موثر آورده شده است:

تحقیق درمورد موضوعات مرتبط بهترین گامی است که می‌توان با آن شروع به تحقیق درمورد روش‌هایی کرد که به خط کسب‌وکاری شما مرتبط است (کلمات کلیدی که اخیراً استفاده کرده‌اید بهترین گام برای شروع  تحقیق هشتگ می‌باشد)

در اپ اینستاگرام روی آیکون ذره‌بین کلیک کنید و سپس تگ‌ها را از منوی کشویی انتخاب کرده و هشتگ خودتان را در نوار جستجوی اینستاگرام وارد کنید.

نتیجه هر جستجو تمام هشتگ‌های برتری که به هشتگی که شما سرچ کرده‌اید مرتبط‌اند را نشان می‌دهد و این به شما ایده می‌دهد تا بتوانید از هشتگ‌های بیشتری استفاده کرده تا با مخاطبین خودتان تعامل برقرار کنید.

تحقیق درمورد مخاطبین هدفتان

به جای اینکه هشتگ‌های تصادفی را در انتهای پست‌های اینستاگرام خودتان قرار دهید رویکردی هدفمندتر اتخاذ کنید تا میزان فالووینگ خود را افزایش دهید. به دنبال این باشید که مخاطبین شما اخیراً از چه هشتگ‌هایی استفاده کرده‌اند و آن‌ها را در پست‌هایشان قرار داده‌اند (مطمئن باشید که تنها از هشتگ‌هایی استفاده کنید که مرتبط‌‌ اند و شامل کلمات کلیدی‌ای می‌باشند که کاربران در نوع کسب‌وکاری شما به دنبال آن‌ها می‌باشند)

به دنبال رهبران در صنعت خودتان باشید.

یکی از موثرترین راه‌ها برای یافتن هشتگ این است که تاثیرگذاران و کسب‌وکارها را فالو کنید تا مخاطبین هدف شما را یافته و ببینید که آن‌ها از چه هشتگ هایی استفاده می‌کنند. به احتمال زیاد می‌توانید چند هشتگ جدید را به انبار خود اضافه کنید.

۲. هنر استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام

تحقیقات زیادی درمورد تعداد هشتگ‌هایی که باید در هر پست به منظور افزایش تعامل استفاده کرد وجود دارد. بسته به اینکه شما به کدام مقاله اعتماد کرده‌اید تعداد هشتگ‌ها از ۵ تا ۳۰ درنظر گرفته شده است. بعضی از بازاریابان فصلی قسم می‌خورند که از حداکثر تعداد هشتگ، یعنی۳۰ تا در هر پست استفاده می‌کنند، اما تحلیل گران دریافته است که استفاده از یازده هشتگ در هر پست برای افزایش تعامل در اینستاگرام عددی بهینه است. حقیقت این است که کلید موفقیت در هشتگ اینستاگرام در استفاده استراتژیک از آن‌ها نهفته است، چه شما تصمیم بگیرید سه هشتگ استفاده کنید چه سی هشتگ.

از هشتگ‌های خاص روزانه استفاده کنید:

هشتگ‌های روزانه راهی برای تعامل روزانه با مخاطبین شما را فراهم می‌آورد و آن‌ها را به طور منسجم با محتوایتان متعامل کرده و در طولانی‌مدت ارتباط خود را با آن‌ها حفظ می‌کند.

۳. چگونه هشتگ‌ها را پنهان کرد.؟

برای این که خوانندگان تنها به کپشن شما توجه داشته باشند بهتر است هشتگ‌های اینستاگرام خودتان را کم‌اهمیت‌تر جلوه دهید، چراکه تگ‌هایی که در پست قرار می‌گیرند اغلب یا به هم ریخته‌اند یا اسپم هستند و یا در مکان درستی قرار نگرفته‌اند.

شما می‌توانید با استفاده از دو روش هشتگ‌های خودتان را پنهان کنید.

در کپشن‌ها:

بعد از اینکه کپشن‌تان را با یک نقطه تمام کردید روی return کلیک کنید (اطمینان حاصل کنید که بعد از نقطه فاصله (space) زده نشده باشد)

نشانه‌گذاری کنید (با یک نقطه، خط‌تیره یا دایره) سپس دوباره روی return کلیک کنید و این کار را ۴ بار تکرار کنید.

هشتگ‌هایتان را بعد از خط آخر وارد کنید. این درست کار می‌کند چراکه اینستاگرام بعد از سه خط، کپشن‌ها را مخفی می‌کند و هشتگ‌های شما تا زمانیکه فالوورهایتان روی گزینهmore  و یا خواندن کامنت‌ها در پستتان کلیک نکرده‌اند قابل مشاهده نخواهند بود.

در کامنت‌ها:

مثل همیشه محتوایتان را پست کنید و اطمینان حاصل کنید که هشتگ‌ها را خارج از پستتان به کار برده باشید.

زمانیکه پستتان را منتشر کردید روی آیکون نظرات کلیک کنید تا بتوانید نظرتان را ثبت کنید.

هشتگتان را در جعبه «add a comment» وارد کنید و سپس روی گزینه پست کلیک کنید. بعد از اینکه پست شما نظراتی را دریافت کرد هشتگ‌هایتان قابل مشاهده نخواهند بود مگر اینکه کاربران روی دکمه «view all comments» کلیک کنند.

۴. هشتگ‌ها را در استوری‌ اینستاگرام قرار دهید.

افزودن هشتگ به استوری‌ اینستاگرام به صورت یک متن، یک استیکر و یا تگ لوکیشن باعث می‌شود که محتوای شما توسط مخاطبین جدیدی دیده شود.

قرار دادن هشتگ‌ها در تصاویر یا ویدیوهای استوری اینستاگرام‌تان تضمین نمی‌کند که حتماً هشتگ‌هایتان دیده شود. چرا؟ به این دلیل که این بستگی به کیفیت محتوایی که پست کرده‌اید و سطح تعاملتان دارد.

از تگ‌های جغرافیایی استفاده کنید.

تحقیقات نشان دادند پست‌هایی که در آن لوکیشن‌ها تگ شدند نسبت به پست‌هایی که از تگ جغرافیایی در آن‌ها استفاده نشده است، ۷۹% تعامل بیشتری دریافت می‌کنند.

زمانیکه صحبت از استوری‌های اینستاگرام می‌شود تگ‌های لوکیشن نیز همانند هشتگ‌های مرسوم عمل می‌کنند، اما چندین تفاوت درباره آن‌ها وجود دارد:

لوکیشن‌ها را می‌توان با استفاده از استیکر پست کرد (هیچ متنی در آن ممکن نیست) و هر تصویر یا ویدیو تنها می‌تواند دارای یک مکان یا لوکیشن باشد.

 از تگ‌ها به منظور افزایش بازدید خودتان استفاده کنید.

هشتگ‌های اینستاگرام در صورتیکه با خلاقیت جایگذاری شوند می‌توانند به عنوان ابزاری موثر برای افزایش مخاطبین‌تان با ایجاد تعامل با فالوورها و دوستان آن‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.

۵. از هشتگ‌ها حرف و جاویژه استفاده کنید.

هشتگ‌های اینستاگرام گونه‌های متفاوتی دارند و هر کدام از آن‌ها نیز کاربرد و مخاطب این هدف خاص خود را دارند.

در اینجا آنچه که درباره انواع اصلی تگ‌های عرف برای شکل‌دهی یک استراتژی موثر نیاز دارید آورده شده است.

هشتگ‌های جاویژه

هشتگ‌های جاویژه برای اتصال برند شما به مخاطبین هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مخاطبینی که دوست دارند با شما تعامل برقرار کنند و به همراه‌تان کسب‌وکاری انجام دهند. این تگ‌های خاص برای برندهای کوچک و متوسط که دوست دارند در دریای رقابت دیده شوند مناسب است.

هشتگ‌های برند

این تگ‌ها برای برند شما در اینستاگرام منحصر به فرد به شمار می‌آیند (و یا در هر پلت‌فرم اجتماعی دیگر) و راهی عالی برای ایجاد آگاهی از کسب‌وکار و همچنین راهی برای ایجاد تعامل با فالوورها و همچنین ایجاد تعامل با دیگر کسب‌وکارها می‌باشد.

هشتگ‌های رویداد

هشتگ‌های خاص رویداد همانند رویدادهایartbasel ,#balldrop# برای کمک به ترویج و تحریک شرکت‌کنندگان، بازدیدکنندگان و مشتریان به شرکت در رویدادهای دنیای واقعی، مکان‌های خرید و فروش، جاذبه‌های محلی و در عین حال افزایش تعامل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۶. از هشتگ‌های مجرای موضوعی استفاده کنید.

مجراهای برتر که در بالای بخش اکسپلور قرار گرفتند . از این طریق کاربران می‌توانند دسته‌بندی محتوای متفاوت پست‌ها را جستجو کنند، این مجراهای توصیه شده براساس رفتار کاربر در پلت‌فرم تعیین می‌شود و آن‌ها هشتگ‌های اینستاگرامی مربوط به مجرایی که باز شده است را نمایش می‌دهند،

از آنجا که اینستاگرام نشان دادن این هشتگ‌ها را مهم تلقی می‌کند مشخص است که اعضای آن نیز از این هشتگ‌ها استفاده کرده و یا آن‌ها را جستجو می‌کنند.

۷. از هشتگ‌ها برای ایجاد گروه استفاده کنید.

راهی را بیابید تا از هشتگ‌های فوق جاویژه برای هدف‌گیری و تعامل با یک گروه فعال و متمرکز و یا یک گروه کوچک برای ارتقاء بازدید برند و تعامل آن استفاده کنید و در عین حال گفتگو حول کسب‌وکار خودتان را حفظ کنید.

کسیکه لباس بیرون می‌فروشد یک گروه و جامعه ایجاد کرده و جنبشی را با هشتگ optouside راه انداخته است که مردم را تشویق به یافتن بهترین مکان‌های خارج از خانه می‌کند.

۸. هشتگ‌هایی را به بیوی پروفایل اینستاگرام خودتان اضافه کنید.

از آنجاکه بیو‌های اینستاگرام امکان افزودن یک هایپرلینک استاندارد را می‌دهد، افزودن هشتگ به بیویتان افراد را تشویق می‌کند که مکالماتی را با شما شروع کرده و تجارب خود را درمورد برندتان با شما به اشتراک بگذارند.

هشتگ‌های اینستاگرام اکنون می‌تواند در پروفایل نیز قرار داده شود؛ یک ویژگی که خیلی زیاد در بیو به درد می‌خورد و لینک‌هایی را به فیدهای هشتگ ارائه می‌دهد. انتظار نداشته باشید که بیوتان در نتایج سرچ هشتگ نمایش داده شود.

نکته:

پیش از هر کلمه در پروفایلتان یک # قرار دهید و این به صورت اتوماتیک تبدیل به یک لینک قابل کلیک می‌شود که می‌تواند برای همه چیز مورد استفاده قرار بگیرد، همانند اینکه محتوای برند شما بدرخشد و یا گروه اینستاگرامی که در حال ساختن آن هستید تبلیغ شود.

رسانه های اجتماعی

انگیزهکلیدواژههشتگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است