فیدیبو

فیدیبو بزرگترین سامانه خرید کتاب الکترونیک و صوتی در ایران است که در راستای مسئولیت اجتماعی خود تلاش دارد با گستره‌ای از کتاب‌ها و مجلات متنوع برای طیف وسیعی از کاربران تجربه فوق‌العاده خرید کتاب و خواندن آن در دستگاه‌های هوشمند را فراهم کند.

در فیدیبو با خرید کتاب از بهترین ناشران ایرانی در موضوعات مختلف، کاربران می‌توانند در اپلیکیشن کتابخانه‌ای‌ شخصی برای خود بسازند و از امکانات منحصر به فرد آن استفاده کنند.

برای تیم فیدیبو هدف خرید کتاب نیست بلکه برای پر رنگ وظیفه اجتماعی خود تلاش برای ایجاد محیطی مرتبط با اهالی کتاب است.شایان ذکر است که فیدیبو بعد از خرید کتاب، با تیم پشتیبانی همیشه پاسخگوی کاربران محترم خواهد بود. 

مدرنیته علیه مدرنیته :

زندگی پا هم گام با جهان مدرن امروز مستلزم استفاده بهینه از مدرنیته علیه مدرنیته است. به این معنی که شاید امروزه با یک جستوجوی ساده در “فضای اینترنت” به مفاهیم بسیاری پیرامون مبحث مورد نظرمان دست پیدا کنیم، اما آیا به تمامی این مفاهیم به عنوان یک “رفرنس” مطمئن می توان اعتماد کرد؟

بی شک در مورد بالا نیز بحث “کیفیت” و “کمیت” مطرح است ، هنگام بررسی و جستوجوی یک موردِ “خاص” به عنوان مثال در فضای گوگل (اینترنت) با خیل بسیار زیادی از پاسخ ها و مفاهیم گوناگون مواجه می شویم اما پر حتم در میان این پاسخ های (کمیت) گوناگون ، به اندکی از آن ها  (کیفیت) می توان به عنوان پاسخ های “مستند” اشاره کرد.

اما دست یابی به این مهم یا (همان دست یابی به پاسخ های قابل استناد) چگونه امکان پذیر است؟

اینجاست که “فیدیبو به عنوان یک “استارت آپ” کار خود را مانند عضوی جدایی ناپذیر از جهان مدرن امروز آغاز می کند و فرهنگسازی در استفاده بهینه از فضای اینترنتی را به عنوان یک “مسئولیت اجتماعی” از سر می گیرد.

در جهان مدرن امروز به موازات اینکه مدرنیته سیستم های گوناگون چاپ (افست، دیجیتال و غیره … ) را برای انتشار آثار ادبی و غیره به ارمغان آورده اما تا به حال فکر کرده اید که این “ارمغان” چه میزان در نابودی طبیعت دخیل بوده است ؟

شاید همواره این گفته ی دکتر نادعلیان هنرمند معاصرِ “هنرهای محیطی” و “زمینی ایران” پیرامون اینکه : { اگر بخواهیم کتابی راجع به اینکه “درختان را قطع نکنیم” بنویسیم ،

حداقل باید یک درخت را قطع کنیم تا ورق های این کتاب را تشکیل دهد! }  تلنگری به جا و محکم به ما یا همان ( انسان معاصر) تلقی شود، اما امروزه فیدیبو به عنوان یک استارت آپ با تبیین کتاب های الکترونیکی

راهکاری مفید جهت پیشبرد و حفظ منابع زیستی محیطی در پیش گرفته است و این می تواند همان بحث مدرنیته علیه مدرنیته باشد.

به بیانی ساده تر “انسان امروز” برای حفظ “محیط زیست” همواره  نیازمند چنین ایده هایی خواهد بود.

راهکار خلاق با فیدیبو:

فیدیبو” برای انسان معاصر کتاب های الکترونیکی را به ارمغان آورد که نه تنها دیگر برای فرهنگ سازی (کتاب خواندن) نیازی به قطع درختان نیست و این مهم بسیار در مقابل طبیعتی که کم کم داشت جای خود را به ساختمان ها می داد

ایده ای بکر بوده و هست بلکه فیدیبو در جهت بر طرف ساختن نیاز امروز ما در رویارویی با پاسخ های گوناگون، جواب ها و کیفیتی را قابل استناد و مطمئن رقم زده است

و به عنوان یک مسئولیت اجتماعی با نشر الکترونیکی کتاب های گوناگون “دست یابی” به “رفرنس هایی” را میسر ساخته که رسیدن به آن ها هزینه های مادی و معنوی مسیر رفتن تا کتابخانه، خرید کتاب های کاغذی، و

همینطور تخریب طبیعت و محیط زیست را در راهِ عدم تبدیل درختان به ورق های کاغذی و غیره را به عنوان یک “استارت آپ” میانبری درخور و کارآمد زده است و با چند کلیک ساده رسیدن به اهداف بزرگِ فرهنگسازی را به عنوان یک “مسئولیت اجتماعی”  همواره در تحقق است.

با دانلود هزاران کتاب صوتی و کتاب دانشگاهی و یا شعر عاشقانه از فیدیبو، خواندن کتاب را به گونه ای متفاوت تجربه کنیم.

نویسنده و گرداورنده : هومان مهرآذین

وظیفه اجتماعی

برندسازیدیجی کالافیدیبومسئولیت اجتماعی فیدیبو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است