“بازاریابی داده محور” چیست؟

بازاریابی

بازاریابی داده محور  یا بازاریابی به کمک داده به روشی گفته می شود که درآن جهت پیش برد ارتباط های برند از پیشینه ی اطلاعات مشتری ها برای بر طرف ساختن نیازها،کُنش ها و رفتارهای آینده استفاده می گردد.

این پیشینه به “برندینگ” کمک می کند تا عملکرد های شخصی سازی شده بازاریابی را برای بالاترین بازده سرمایه توسعه ببخشد.

به بیانی ساده تر می توان این گونه بیان کرد که با وجود اینکه بازاریابی اهداف بسیاری دارد اما از میان آن ها به دو هدف مهم بازاریابی به عنوان مهم ترین هدف های آن اشاره کرد:

نخست، کشف نیازها و خواسته های مشتریان و دوم استفاده از این بینش جهت ارائه ی آنچه مشتری ها برای خرید محصول، از برند خود انتظار دارند.

بازاریابی داده محور نوعی از بازاریابی است که در آن به آنالیز داده‌ها و بررسی رفتار مشتریان می‌پردازیم. در نتیجه این تحلیل‌ها استراتژی‌هایی حاصل می‌شوند که بوسیله آن‌ها رفتار رو به جلوی کاربران پیش‌بینی خواهد شد.

در تعریفی دیگر بازاریابی داده‌ محور از یک رویکرد نوآورانه به بخش بنیادی استراتژی کسب‌وکار و تبلیغات تبدیل شده است. این نوع بازاریابی اکنون به طرق مختلفی تعریف می‌شود اما در پایه‌ترین سطح می‌توان آن را بصورت زیر توضیح داد:

«بازاریابی داده‌ محور به استراتژی‌های مبتنی بر بینش‌های بدست آمده از تحلیل داده‌های بزرگ که از تعاملات و مشارکت‌های مشتریان بدست آمده و پیشبینی‌هایی درباره رفتارهای آتی ارائه می‌دهد اشاره دارد.

برای این کار باید داده‌هایی که از قبل در اختیار دارید را بخوبی درک کنید، داده‌هایی که می‌توانید بدست آورید را بشناسید و نحوه سازماندهی، تجزیه و تحلیل و اعمال این داده‌ها را بدانید تا بتوانید تلاش‌های بازاریابی بهتری داشته باشید.

اگرچه دلایل زیادی وجود دارد که شرکت‌ها از بازاریابی داده‌ محور استفاده کنند، اما اغلب هدف ضمنی این بازاریابی ارتقاء و شخصی‌سازی تجربه مشتری است.

بازاریابی داده محور با استفاده از یک زبان ساده و غیر فنی به کمک شما می‌آید. بازاریابی داده محور به شما کمک می‌کند تا عملکرد بازاریابی خود را به سطح بالاتری برسانید و به شما نشان می‌دهد که چطور نرخ بازگشت سرمایه فعالیت های بازاریابی خود را اندازه بگیرید.

مزایای بازاریابی به کمک داده : 

استفاده از بازاریابی داده محور می تواند برای هر دو طرف کسب و کار  و مصرف کننده مفید باشد. مزیت های از قبیل :

بازاریابی شخصی سازی شده:

سازمانها باید بتوانند متن پیغام درست و اصولی را به مخاطبان هدف درست در زمان مناسب بفرستند. بازاریابی داده محور به کسب و کارها  این امکان  را می دهد که بتوانند کمپین های بازاریابی خودساخته ای را بوجود بیاورند که با استفاده از درک و فهم بیشتر از علایق و سلایق و رفتارهای مشتریان نرخ تبدیل بالاتری را تحویل آنها می دهد.

شناخت واضح :

هنگامی که بازاریابان با دنیایی از اطلاعات در مورد بازار خود روبرو باشند، می توانند با استفاده از این اطلاعات دقیق ترین و بهترین اطلاعات را در مورد مشتریان و مشتریان احتمالی خود بدست آورند. با راهبرد بازاریابی داده محور کار شما برای گروه بندی و جدا کردن مخاطبان هدف برای افزایش میزان دسترسی به آنها بسیار آسان تر است.

تجربه استفاده از چند کانال :

بازاریابان می توانند با هماهنگ سازی داده ها با کانال های مختلف میزان دسترسی خود به مخاطبان هدف را به حداکثر رسانده و ارتباطات خود را نسبت به ارتباط با ایمیل خیلی گسترده تر سازند.

پخش کردن تبلیغات داده محور در کانال های مختلف و استفاده از کمپین های بازاریابی خودکار به شما اطمینان می دهد که پیام شما با قدرت و نظم در زمان مناسب و در مکان مناسب به مخاطب هدف می رسد.

تجربه بهبودیافته مشتریان :

بسیاری از برندهای محبوب دنیا از بازاریابی داده محور برای بهینه سازی تجربه مشتریان خود استفاده می کنند.

آنها به طور معمول بخش هایی که مشتریان از آنها رضایت دارند را پیدا می کنند، و شروع به بهبود بخشی دیگر بخش ها می کنند.

تولید محصولات بهتر:

استفاده از بازاریابی داده محور به کاهش نرخ شکست محصولات کمک بسیار زیادی می کند.

کمپانی ها و کسب و کارهای مختلف می توانند با شناخت بهتر مخاطبان هدف خود، محصولات بهتری را نسبت به نیازهای دقیق آنها تولید و به بازار ارائه کنند.

 

نتیجه گیری:

آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور ارائه دهنده مجموعه ای کامل از خدمات بازاریابی، تحقیقات بازار به کمک هوش مصنوعی ، تولید و بازاریابی محتوا است.

در بازار جهانی مشتری مدار امروز، میان بازاریابی و تحقیقات بازار پیوندی عمیق و ناگسستنی ایجاد شده است که متاسفانه در بازار ایران به ندرت چنین رابطه ای مشاهده می شود.

تحقیقات بازار در ایران، عمدتاً به جمع آوری اطلاعات و ارائه گزارشات سنتی عاری از بینش و راهکارهای بازاریابی محدود می شود و به همین دلیل  نیروهای فعال در بخش بازاریابی سازمان کارفرما مجبور می شوند بدون داشتن اطلاعات از نحوه اجرا و شرایط عملیات میدانی به تحلیل اطلاعات و ارائه راه حل ها صرفاً بر مبنای اعداد و ارقام حاصل شده بپردازند.

در این شرایط سازمان ها متعاقباً زمان و هزینه های گزافی را صرف می کنند و متاسفانه در پایان به دلیل عدم آشنایی با ظرایف علم تحقیقات بازار و فوت و فن تحلیل، نتایج دقیقی حاصل نمی شود.

به همین روی، آژانس تبلیغات دیجیتال ماهور با نگرش ایجاد بستری میان تحقیقات بازار و راهکارهای خلاقانه بازاریابی در ایران پا به عرصه رقابت گذاشته است.

ما در ماهور  نه تنها خدمات جمع آوری اطلاعات و طراحی تحقیق ارائه می دهیم بلکه خدمات بازاریابی، برندینگ، استراتژی های تولید، توزیع و فروش، طراحی مفاهیم محصولی و کمپین های خرد و کلان برگرفته از تحقیقات میدانی را نیز به مشتریان ارائه می دهیم.

رکود تورمی سال های اخیر در ایران موجب شده است اکثر صاحبان صنایع و کارشناسان بازاریابی هزینه فعالیت های بازاریابی را به حداقل برسانند و در نتیجه جذب و استخدام نیرو برای برندسازی، کمپین ها و توسعه محصولات مشتری-محور در اولویت های کاری سازمان هایشان نباشد.

از سویی دیگر، بازار ایران که در حال گذار از عصر بازاریابی فروش-محور به رویکردی مشتری-محور است سرشار از فرصت های ناب برای صاحبان مشاغلی است که تمایل دارند راهکارها، استراتژی و مفاهیم را با  عنایت به رویکرد و نظر مشتریان و فروشندگان تدوین کنند.

نویسنده و گرداورنده : هومان مهرآذین

آموزشبازاریابیتولید محتوا

بازاریابی به کمک دادهبازاریابی داده محوردیتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است