مزایای تولید محتوا برای سایت فروشگاهی چیست؟ 8 نکته برای تولید محتوا

Content Marketing

در این مقاله به بررسی نکات کلیدی مزایای تولید محتوا برای سایت فروشگاهی و خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور برای تولید محتوای باکیفیت و اصولی در این حوزه می‌پردازیم.

همانطور که می‌دانید تولید محتوا در  شرایط بازار رقابتی، تعیین کننده جایگاه سایت و میزان فروش بوده و تأثیر گذاری آن تا حدودی  به رعایت شاخصه‌های کلیدی از جمله تکنیک‌های جذب مخاطب، اعتمادسازی و بیان شیوا بستگی دارد.

بدیهی است که محتواسازی برای سایت‌ های فروشگاهی تنها نیاز به تخصص فرد در نگارش متون و بازاریابی محتوا نداشته و لازم است فرد دانش فنی در خصوص نوع محصول و ویژگی‌های تخصصی آن را نیز داشته باشد. با ما همراه باشید …..

مراحل تولید محتوا در سایت فروشگاهی :

قبل از انجام تولید محتوا متنی لازم است نوع مخاطب و شیوه مؤثر برای جذب و اعتمادسازی بررسی شود.

در طی سال‌های گذشته سبک نگارش توضیحات محصول در سایت‌ های فروشگاهی به طور کلی با شیوه‌های قدیم تغیر کرده و محتوا از “حالت آگاهی بخشیدن و معرفی” به “متقاعد کردن و اعتمادسازی” تبدیل شده است.

بنابراین برای تولید محتوای تخصصی و حرفه‌ای نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • ابتدا مخاطبان خود را به ۲ دسته مخاطب آگاه و مخاطب غیر آگاه تقسیم بندی کنید. سپس با توجه به درصد مخاطبانتان به تقسیم بندی محتوا به محتوای عمومی و محتوای تخصصی بپردازید.
 • هرچند که حجم محتوا بر اساس نوع محصول تعیین می‌شود، اما تا جای امکان چکیده مطالب را به صورت بند و یا بخش جداگانه و در دسترس لحاظ کنید.
 • انتخاب لحن مناسب و شیوه بیان تا حد زیادی به نوع مخاطبانتان و استراتژی کلی سایت بستگی داشته و برای اینکار اصول یکپارچه سازی را در نظر داشته باشید.
 • انتخاب منبع مناسب برای بازنویسی و یا ترجمه را با حساسیت بالایی انجام دهید.

تولید محتوای فروشگاه‌های اینترنتی :

تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی آنلاین ساده نیست و حتما باید توسط متخصصان انجام شود.

تولید محتوا برای فروشگاههای اینترنتی می تواند به شکل های زیر باشد :

 نحوه استفاده از محصولات

 تهیه تصاویر از محصولات

 تولید محتوای صوتی برای معرفی کالاها

 استفاده از نمودارها و جدولهایی که مربوط به مشخصات فنی محصولات است

هر کدام از این روشها نیازمند ابتکار و به کارگیری تکنیک های جدید و خاص هستند.

از کپی برداری اکیدا خودداری کنید و با ایجاد محتوای اختصاصی برای فروشگاه خود سعی کنید رتبه وبسایتتان را در بین رقبا ارتقا دهید.

در زمان تولید محتوا باید به علایق مشتریان توجه ویژه ای داشته باشید و محتوای مورد پسند آنان تولید کنید چرا که گوگل در صورتی که بداند کاربران به محتواهای یک سایت علاقه دارند و به سمت سایت روانه می‎شوند،

رتبه سایت را ارتقا داده و پارامترها و الگوریتم های خود را مطابق با وب سایت مربوطه تغییر می‎دهند. 

محتوای مناسب فروشگاه اینترنتی، باید به طور کامل جزئیات کالا یا خدمات شما را پوشش دهد.

8 نکته برای محتوای فروشگاه‌ های اینترنتی : 

تولید محتوا برای فروشگاه های آنلاین آسان نیست و باید توسط متخصصین انجام شود. محتوا برای فروشگاههای اینترنتی می تواند به شکل های زیر باشد :

۱-تحقیق در مورد نیازهای مشتریان خود: 

فروشندگان حرفه ای در مقابل خریداران به عنوان یک مشاور عمل میکنند و با توجه به محصولی که دارند در مشتریان ایجاد نیاز میکنند ، تولید محتوا می کنند و با ارضاء نمودن آن نیاز محصولاتشان را به فروش میرسانند.

رقبای مختلف ، ویژگی های جدیدی را در توضیح  به رایانه ها ، دوربین ها و تلفن های همراه تولیدی خود اضافه می کنند که خریداران ممکن است در مورد آنها اطلاعی نداشته باشند و یا اینکه آن را درخواست نکرده باشند و در این فرایند، خریداران ، ایده بهتری را که چه می خواهند ، پیدا می کنند.

چنین شرکت هایی نه تنها بازار گرا هستند ( با توجه به نیاز مشتریان) ، بلکه محرک بازار نیز می باشند( با نوآوری).

در این وضعیت، رقابت ،کمتر یک مسابقه برای ارضاء نیازهای مصرف کنندگان است و بیشتر ، یک مسابقه برای تعریف این نیازها و ایجاد نوآوری می باشد و رقبای تازه وارد مجبور هستند تا ویژگی های یکسانی را به عنوان یک حداقل به اضافه نوآوری های جدید، عرضه نمایند.

هرچقدر بیشتر در  معرفی محصول و خدماتتان نوآوری داشته باشید با ابازاریابی محتوا  ریسک وارد شدن در بازارتان را برای رقیبانتان افزایش می دهید.

و این امر باعث میشود که وب سایت فروشگاهی شما در بازار خود یکه تاز باقی بماند.

۲-شناسایی بازارهدف :

بازار هدف، جمعیت مخاطبانی هست که نیاز به محصولات یا خدمات شما را دارند. این افراد یا در حال حاضر مشتری شما هستند و یا پتانسیل تبدیل شدن به مشتری را دارند.

برای اینکه تولید و بازاریابی محتوای صحیحی برای محصولات خود داشته باشید، می بایست ابتدا مخاطبین هدف خود را شناسایی کنید.

اگر شما فروشنده قطعات تراکتور هستید، نوجوانان مدرسه ای، مخاطب هدف شما نخواهند بود. تعریف دقیق مخاطبین شما در انتخاب کمپین های بازاریابی شما بسیار تاثیر گذار است.

شناخت مخاطب هدف شما بر روی انتخاب شیوه های بازاریابی موثر است.

این مسئله بر هر چیزی اعم از محتوا یا فعالیت در شبکه های اجتماعتان می تواند اثر گذارد تا کسب و کار شما را مستقیما به بازار هدفتان وصل کند.

شناخت بازار هدف در حقیقت شناخت ویژگی های مخاطبین هدف شماست.

۳-در شبکه های اجتماعی حضور مستمر داشته باشید :

شبکه های اجتماعی بدون شک روش های کسب اطلاعات را تغییر داده اند. پلتفرم هایی مانند توییتر و اینستاگرام نمی تواند توسط کارآفرینان و صاحبین کسب و کارها نادیده گرفته شوند.

در کنار پیدا کردن مشتریان جدید، می توان با شبکه های اجتماعی به جمع آوری اطلاعات نیز پرداخت. شبکه های اجتماعی راه های ارتباطی با کاربران را هموارتر کرده و می توان با استفاده از آنها از نتیجه فعالیت هایمان باخبر شویم.

رای گیری ها و نظرسنجی ها کاربران را درگیر خود می کند و به شما کمک می کند تا با احساس واقعی آنها آشنا شوید.

نوشتن نقدهای آنلاین، امروزه در فیسبوک بسیار رایج است و لینکدین نیز مقبولیت برند شما در بین افراد را نشان می دهد.

بسیاری از رای گیری های شبکه های اجتماعی دارای قابلیت آنالیز کاربران هستند و اطلاعات خوبی درباره آنها به شما می دهند.

این گونه نظرسنجی به مثابه یک تیر و دو نشان هستند.  شما می توانید با استفاده از این اطلاعات بسیار ارزشمند، بازار هدف خود را دقیقتر شناسایی کرده ، محصولات خود را معرفی کرده و بفهمید که چه کسانی بیش از بقیه به بازاریابی در شبکه های اجتماعی پاسخ می دهند.

۴-درباره خدمات و محصولات خود صحبت کنید :

مهمترین دلیل تولید محتوا در کسب و کارتان ایجاد یک رابطه صحیح با کاربران است. این مخاطبین شما هستند که نوع جنس بازاریابی شما را تعیین می کنند.

به عنوان مثال مخاطبین هدف یک موسسه حقیقی متفاوت با یک کافی شاپ است.

همچنین سبک تولیدمحتوا، پست های وبلاگ و شبکه های اجتماعی نیز برای مخاطبین این دو کسب و کار متفاوت است.

برای ایجاد ارتباط صحیح با مخاطبان هدف، می بایست با زبان خوشان با آنها به صحبت پرداخت. از جملاتی استفاده کنید که برای آنها آشنا باشد و آن را درک کنند.

بسیاری از این گونه اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی به دست می آید. نگاهی به کامنت ها و نقدها کنید تا با زبان خاص مخاطبان خود آشنا شوید. آیا آنها به شکل محاوره ای صحبت می کنند یا از کلمات رسمی در کامنتها استفاده می کنند؟

۵-ایمیل کاربران و مشتریان خود را جمع آوری کنید :

ایجاد نظرسنجی در وبسایت روش بسیار خوبی در تعریف دقیتر بازار هدف می باشد.

این نظرستجی ها برای جمع آوری ایمیل کاربران و مشتریان به شما کمک می کنند تا با افکار و انگیزه های کاربران بیشتر آشنا شوید.

در هنگام انجام این کار مهمترین کار تعیین چیزیست که قرار است بفهمید. ایجاد پرسش ها مناسب می تواند به گرفتن فیدبک درست کمک زیادی کند.

در کنار این ها میتوانید با به عضویت درآوردن افراد در خبرنامه از آنها ایمیل دیتا و اطلاعات جذب کنید و مشتریان را به سمت خرید ببرید.

اولین جایی که کاربران به سراغ آن می روند را بیابید. انگیزه آنها از خرید را کشف کرده و مسئول خرید خانه را پیدا کنید.

فهمیدن پاسخ این گونه سوالات اطلاعات ارزشمندی را در جهت شناخت بازار هدف ارائه می دهد و علل نیاز به خدمات شما را آشکار می کند.

همچنین شما از اولین جایی که کاربران در هنگام خرید به آن مراجعه می کنند نیز مطلع می شوید.

۶-حتما وبلاگ داشته باشید : 

کافی است کمی آمار وبلاگ و سایت را براندازی کرده و ببینید که مشتریان بیشتر دنبال چه چیزهایی هستند؟ چه مواردی را جستجو می‌کنند؟

به چه موضوعاتی در حوزه کسب و کار شما علاقه‌مند هستند؟ و کلی اطلاعات دیگر که با گرفتن آمار میتوانید به دست بیاورید.

سپس با بررسی همین نیازها ابتدا به ایجاد محصول یا تولید محتوا در وبلاگ سایت  پرداخته و نیاز مشتری را جذب می‌کنید. بعد از انجام این کار باید شاهد تغییراتی باشید که موارد زیر نمونه‌های خوبی هستند.

 • جذب رضایت مشتری
 • قدرت گرفتن برند
 • تمرکز روی محصول و قرار گرفتن در لیست اولین کسب و کاری که این ایده را راه‌اندازی کرده است
 • دریافت ترافیک بیشتر از موتورهای جستجو با بولد کرده این ایده
 • جذب مشتریان جدید و فروش بیشتر
 • و…

۷- درباره هر محصول به طور جزئی و شفاف توضیح دهید :

ارائه و توضیح در مورد محصولات همان چیزی است که منجر به فروش واقعی می‌شود. در فرایند فروش می‌توانید اشتباهات زیادی مرتکب شوید، اما کیفیت توضیحات، تعیین‌کننده خرید یا عدم خرید مشتری است.
بهترین روش فروش، نشان دادن، توضیح دادن و پرسیدن یک سوال است؛ 
در ارائه و توضیح برای فروش از «فروش آزمایشی» استفاده کنید.

این سوالی است که می‌تواند بدون متوقف‌ کردن فرایند فروش، جوابی «منفی» داشته باشد، زیرا فرصت دیگری برای ارائه پاسخ در اختیار فروشنده قرار می‌دهد. برای مثال:

فروشنده: آیا مایلید این نرم‌افزار را روی کامپیوتر منزل خود نصب کنید؟
مشتری: نه ترجیح می‌دهم در دفتر خود از آن استفاده کنم.

فروشنده: مشکلی نیست. این نرم‌افزار هم روی کامپیوترهای خانگی کار می‌کند و هم روی سیستم‌های سرور.

به‌ علاوه، در ارائه فروش قوی و حرفه‌ای، مرتبا به تجارب مشتریانی که با موفقیت از این محصول یا خدمت استفاده کرده‌اند اشاره می‌شود.

داستان مشتریانی را تعریف کنید که شرایطی نزدیک یا مشابه با مشتریان احتمالی داشته‌، محصول یا خدمت شما را خریده‌اند و از نتایج آن راضی هستند.

۸-سعی کنید با مخاطبان ارتباط تصویری برقرار کنید :

معمایی که در هر کسب‌وکار وجود دارد شناخت جامعه هدف، شخصیت آن‌ها، بهترین مکان برای کسب‌وکار، آمار مخاطبان و ویژگی‌های روان‌شناختی مخاطبان است.

هر چه بیشتر در مورد جامعه هدف خود بدانید، در کار خود موفق‌تر خواهید بود.

قطعا از زمانی که بازاریابی دیجیتال تخصصی را برای فروش محصولات خود آغاز کرده‌اید، بارها و بارها در مورد مفهوم شناخت مخاطبان و جامعه هدف خود متن‌هایی را مطالعه کرده‌اید.

همچنین میدانید که فقط آگاهی از بهترین مکان برای کسب‌وکار کافی نیست.

شما باید همه‌چیز را در مورد مخاطب خود بدانید. ازجمله اطلاعاتی که باید بدانید این است که باید شخصیت مخاطب، علایق و ایده‌ها و در کل هر چیزی که برایشان مهم است را بدانید.

باید بدانید که چگونه بهترین کلمات کلیدی مربوط به حوزه‌ای که در آن مشغول به فعالیت هستید را پیدا کنید، بهترین تغییرات را در طراحی و تولید محتوای وب‌سایت خود اعمال کنید و آن را برای مخاطبان جذاب کنید، بهترین تجربه را برای کاربران فراهم آورید و مطالب و متن‌های خود را بهینه سازی کنید.

با دانستن این موارد در بهترین مسیر برای موفقیت قرار خواهید گرفت و بهترین پیام‌ها را به مشتریان خودخواهید رساند و درنهایت فروش و سوددهی‌تان بیشتر خواهد شد.

نتیچه گیری : 

 1. به کارگیری تجربه و تخصص یک تیم: استفاده از خدمات تولید محتوا این فرصت را برای شما فراهم می کند تا یک تیم متخصص و با تجربه در امر تولید محتوای با کیفیت در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که فعالیت در دنیای دیجیتال یک کار حرفه ایی است و  به یک متخصص نیاز دارد.
 2. هزینه به صرفه برای تبلیغات: اگر اصول تولید محتوا از سوی شما رعایت شود، مهمترین اتفاق که دیده شدن در موتورهای جستجو توسط کاربران هدف است اتفاق خواهد افتاد . بنابراین شما می توانید بخش عمده هزینه تبلیغات را به برند سازی اختصاص دهید و مخاطبان اصلی را از موتورهای جستجو به فروشگاه آنلاین خود هدایت کنید. یک تیم حرفه ای تولید محتوا به شما کمک می کند تا بهتر دیده شوید.
 3. بررسی رقبا و بازخورد فعالیت سایت: اگر علاقه دارید در تجارت دیجیتال موفق باشید باید به صورت مداوم رقبای خود را بررسی کنید. یک تیم تولید محتوا با توجه به کارشناسان و متخصصین که در این زمینه در اختیار دارد می تواند به صورت هدفمند این کار را انجام داده و یک محتوای منحصر به فرد برای شما تهیه کند.
 4. حصول نتیجه بهتر در زمان کمتر : وقتی کار به کاردان سپرده می شود نتیجه سریعتر و با صرف هزینه کمتری به دست خواهد آمد. بنابراین اگر از خدمات تولید محتوا استفاده کنید می توانید انرژی و زمان خود را روی اهداف بزرگتر متمرکز کنید.
 5. به روز شدن محتوا و مطالب : یکی دیگر از محسنات استفاده از خدمات تولید محتوا این است که شما همیشه بهترین و با کیفیت ترین محتوای تولید شده را در اختیار دارید و میتوانید به صورت متناوب سایت یا پیج خود را به روز کنید. وقتی با یک تیم همکاری میکنید این امکان را دارید که وقت خود را روی اهداف مهمتر متمرکز کنید و مطمئن باشید که مهمترین بخش کارتان توسط متخصصین با تجربه اداره می شود.

همه مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است