دیجیتال


نخست شاید از خود بپرسید چرا انتخاب یک آژانس دیجیتال مارکتینگ ؟ مگر پرسنل خودمان از پس کارهای بازاریابی دیجیتالی سازمان بر نمی آیند؟ مگر آژانس ها بیشتر از خود ما نسبت به بازار ما آشنایی و تجربه دارند؟ امکان دارد این سؤالات منطقی به نظر برسد اما تجربه آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور و مشتریان آژانس ما نشان داده است که بسیاری از سازمان ها برای انجام درست امور بازاریابی خود نیاز به افرادی خارج از سازمان پیدا می کنند. در اصل در جامعه ای زندگی می کنیم که هر شخص در کاری متخصص است و برای سایر کارها به متخصص همان کار احتیاج دارد. جالب است بدانید که هر ساله در آمریکا، ۳۰۰.۰۰۰ کار برون سپاری می شود و ۴۰٪ نیروی کار هم به صورت برون سپاری کار می کنند. نا گفته نماند که افراد ناآشنا و یا غیر حرفه ای در این بازار وجود دارند که ممکن است بودجه بازاریابی شما را هدر دهند یا به اعتبار و شخصیت برند شما در حوزه آنلاین صدمه بزنند.

چرا بازاریابی هوشمند خود را به آژانس دیجیتال مارکتینگ بسپاریم؟

برون سپاری، فواید و مضرات خود را دارد. به عنوان مثال از مضرات آن، مصرف بالای زمان و هزینه در تربیت و استخدام نیروست و از فواید آن می توان به درونی شدن دانش در سازمان و عدم برون رفت اطلاعات اشاره کرد. از طرفی نمی توان تمام مسئولیت های سازمان را بر دوش پرسنل درون سازمانی نهاد؛ خصوصن در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ که دریای بزرگی ست و روز به روز بر وسعت آن افزوده می شود. در ادامه توضیحات جامعی درباب مزایا و مضرات برون سپاری در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود.

معایب برون سپاری:

* مشکلات ارتباطی: یکی از مشکلاتی که در حین برون سپاری رخ می دهد، مشکلات ارتباطی آن است. مشکل ارتباطی، ایرادی قطعی وهمیشگی نیست اما مواجهه با آن احتمال بالایی دارد. به عنوان مثال فرد دورکار به دلایل مختلف پاسخگو نیست و امکان مکالمه وجود نداشته باشد. * عدم شناخت فرهنگ سازمانی: یکی از مشکلاتی که نیروی دورکار دارد این است که با استانداردها، سبک کاری اختصاصی سازمان و فرهنگ درون سازمانی شما آشنا نیست. به عنوان مثال یک نیروی تولید محتوا که به صورت برون سپاری فعالیت می کند، ممکن است با لحن نگارش موردنظر شما آشنا نباشد و مطالبی بنویسد که نسبت به استراتژی شما بی ربط باشد. آشنا کردن شخص با فرهنگ درون سازمانی گاها غیرممکن است و شما انتخابی به جز استخدام نیروی درون سازمانی ندارید.
  • گاهی ممکن است عدم تطابق زمانی یا شیوه کاری نیروی برون سپاری در جریانِ کاریِ سازمان شما خلل ایجاد کند. همچنین محتمل است که استفاده از نیروی دورکار به نیروی استخدامی استرس جایگزینی وارد کند که این رخداد پیامدهای ناگواری برای سازمان شما دارد.
*عدم کنترل مناسب روی کار: شما به اندازه ی کافی تسلط بر نیروی دورکار ندارید و کنترلی روی حجم و کیفیت کاری که انجام می دهد ندارید. بنابراین شاید برای برون سپاری کارهایی که حیاتی است مثل برنامه نویسی سایت در یک استارتاپ نرم افزاری نتوانید از این روش به راحتی استفاده ببرید. * مشکل کیفیت کار:بیشتر اوقات نیروی دورکار نمی تواند تضمین عملی برای کیفیت کارش دهد و امکان یادآوری مداوم این نکته که مطابق میل شما کار کند وجود ندارد. در حالیکه از نیروی درون سازمانتان می توانید بارها درخواست تغییر داشته باشید. گرافیست ها با این مشکل به خوبی آشنا هستند! شما باید انتظارات خود را از ابتدا به نیروی دورکار بگویید.

_ مزایای برون سپاری:

*عدم نیاز به استخدام نیروی مضاعف: اگر مدیر کارگزینی و یا کارمند بخش استخدام باشید بدون شک با موانع استخدام، هزینه های آموزش نیرو و هماهنگ کردن هر نیروی جدید با سازمان آشنایی دارید. مصاحبه داشتن با متقاضیان برای پیدا کردن نیرویی که با سازمان شما هماهنگ باشد، فرایندی طولانی و بعضا فرسایشی می باشد. از طرفی دیگر گاهی اوقات مدتی پس از شروع همکاری متوجه می شوید که نیروی جدید، توانایی یا صلاحیت های لازم برای همکاری با مجموعه شما را ندارد و دوباره روند فرسایشی گذشته را تکرار کنید! *یافتن استعدادهای جدید: وقتی شخصی را استخدام می کنید، در بهترین حالت، فقط به اندازه مهارت های یک نفر به توانایی های سازمان شما اضافه شده است. اما در صورت برون سپاری، طبیعتا با افراد و استعدادهای متفاوتی آشنا می شوید که این امکان را به شما می دهد تا به مسائل از زوایای مختلفی نگاه کنید و کسب و کار خود را رونق دهید. * حق انتخاب گسترده شما بین فریلنسرها و آژانس ها: هر سازمان، دلایل خاص خود را برای برون سپاری دارد. استفاده از توان افراد مختلف محدوده ی گزینش های شما را گسترش می دهد. می توانید از کمک فریلنسرها یا آژانس ها استفاده کنید. البته این مورد، مزایا و مضرات خود را دارد. تصمیم با شماست!!

معیارهای انتخاب یک شرکت دیجیتال مارکتینگ حرفه ای چیست؟؟

  1. هر آژانسی در یک یا چند حوزه بازاریابی دیجیتال تخصص و توانایی به خصوصی دارد. بنابراین اگر آژانس موردنظرتان بر این است که توانایی مدیریت و تولید محتوای شبکه اجتماعی دارد، ابتدا شبکه های اجتماعی اختصاصی و نمونه کارهای آنها در این حوزه را پیدا و بررسی کنید. یا اگر ادعای مدیریت تبلیغات گوگل را داردمی توانید مشخصا تعداد اکانت ها و کلیک هایی که تا به حال دریافت کرده اند را از آنها بخواهید.
  2.  از پیمانکار خود ضمانت بخواهید. قطعا که همه کارها ضمانت پذیر نیستند. مثلا نمی توان ضمانت کرد که کسب و کارتان در سئو و کلمات کلیدی حتما به مراتب بالای گوگل می رسد؛ مگر اینکه بازار کم رقیبی در گوگل داشته باشید.
  3. فراموش نکنید که از آژانس بازاریابی دیجیتال ، بابت کارهایی که برای شما انجام می دهد، اندازه گیری سنجش و شاخص های کلیدی عملکرد را بخواهید. «شاخص های کلیدی عملکرد» سنجش و نتیجه گیری هستند که با کمک آنها، تا حدودی اطمینان حاصل می کنید.
  4. با شرکت مورد نظر گفتگوی تلفنی داشته باشید و طرز برخورد آنها را ارزیابی کنید. بیشتر اوقات با یک تماس ساده و نوع پاسخگویی پرسنل می توان موارد مهمی در مورد یک شرکت را استنباط کرد
  5. از چندین اژانس دیجیتال مارکتینگ پروپوزال بگیرید و از قیمت ها و کارهایی که قرار است برای کسب و کار شما انجام دهند کاملا مطلع شوید و با دیگر شرکتها مقایسه کنید.
  6. به نمونه کارهای آژانس بازاریابی دیجیتال  دقت کنید و در صورت امکان با مشتریان شرکت که معمولا در سایت آژانس مورد نظر می بینید، تماس بگیرید و از رضایت یا عدم رضایت آنها و دلیل آن کسب اطلاع کنید!
  7. برای یک بار هم که شده به دفتر دیجیتال مارکتینگ بروید و از نزدیک افراد، پرسنل و وضعیت شرکت را ببینید و با اعضای تیم گفتگو کنید!
  8. کانال های ارتباطی آژانس موردنظرتان را بررسی کنید و از فرهنگ کاری آنان اطلاع پیدا کنید. از نظر دیگران در مورد آژانس در شبکه های اجتماعی مطلع شوید. البته احتمال این را هم بدهید که رقبای آنها مطالبی را بی دلیل علیه رقیبشان نسبت داده باشند!
برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ی انتخابآژانس بازاریابی دیجیتال و همچنین دریافت مشاوره ی رایگان با شماره (88394180-021)  آژآنس دیجیتال مارکتینگ ماهور تماس گرفته و یا پرسش ها و نظرات خود را در (ماهورمگ )  برای ما (ماهور تیمی ها) جهت ارائه ی بهتر و بیشتر مطالب تخصصی بنویسید. نویسنده : حسین گوهری سلیمی گرداورنده و ویراستار : شکیبا حدادی

دیجیتال مارکتینگ

آژانس دیجیتال مارکتینگآژانس دیجیتال مارکتینگ چه فعالیت هایی انجام می دهدآژانس دیجیتال مارکتینگ چیستآژانس دیجیتال مارکتینگ ماهوربازاریابیبازاریابی هوشمندتولید محتواچرا بازاریابی هوشمنددیجیتال مارکتینگ چیستمارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است