هر گاه صحبت از انسان معاصر می شود ناگزیر بحث “زمان”  و برندینگ و صرفه جویی در زمان نیز مطرح می شود.

آیا تا به روندِ زندگی خود نگاهی موشکافانه داشته ایم؟ چقدر از زمان ما در طول سال ، ماه و هفته و یا حتا در شبانه روز در تردیدِ میان چه چیزی برای ما بهتر است، می گذرد ؟

شاید برای هر یک از ما به عنوان انسان های معاصر بسیار پیش آمده باشد که به عنوان مثال جهت خرید یک محصول درمانی به داروخانه رفته باشیم ، و پس از نشان دادن نسخه ی در دستمان با پاسخ هایی مانند :

از این دارو هم برند ایرانی و هم خارجی اش موجود است ، کدام مد نظر شماست ؟

یا از این دارو سه برندِ مختلف موجود است ، شما کدام یک را ترجیح می دهید ؟

خب در رویداد بالا قبل از هر چیز “زمان” تحت شعاع قرار می گیرد .

چرا که در حد فاصل پرسش از ما و انتظار جواب بهتر ، دست یابی به تحقیق و بررسی در آن زمان کوتاه ممکن است امکان پذیر نباشد .

به بیانی ساده تر خود را فردی در نظر بگیرید که به دنبال یک خرید ساده در حال نگاه کردن به یک قفسه است، اگر از محصول مورد نظر در قفسه یا مانیتور بیش از دو یا چند برند مشابه وجود داشته باشد و همچنین اگر نخواهیم بدون آگاهی تصمیم بگیریم پر حتم باید در مورد هر یک از برندهای مقابلمان حداقل اندکی زمان بگذاریم تا محصولی را انتخاب کنیم  که بیشتر به کارمان بیاید که این خود نیازمند “صرف زمان” است.

 این مهم در دراز مدت برای انسان معاصری که همواره زمان برای او طلاست می تواند عدم رضایت و پیامدهای نا گواری از این دست را به همراه داشته باشد.

اینجاست که برندینگ کار خود را آغاز کرده و به کمک انسان معاصر می شتابد،به این صورت که از قبل اطلاعاتی را با مخاطب خود در میان که این اطلاعات و داده ها موجب آگاهی می شوند.

برندینگ در مقابل آنکه یادآور می شود که مشتری ها چه نیاز یا نیازهایی دارند همینطور تمام خدمات خود را دسته بندی و به مشتری های خود ارائه می دهد .

اینجاست که انسان معاصرِ آگاه با آگاهی که از برند خود دریافت کرده است با پیوست به مثال قبلی با یک نگاه به قفسه و یا به مانیتور رو به رویش در کمترین زمان ممکن به سمت محصول مورد نظر خود هدایت شده و بی کُشت وقت آن را انتخاب می کند.

 حال این صرفه جویی در زمان مهمی است که برندینگ برای انسان معاصر به ارمغان آورده است.

نویسنده و گرداورنده : هومان مهرآذین

برندینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است