دیجیتال مارکتینگ چیست

یکی از دغدغه های بزرگ استارتاپ‌ها بحث مارکتینگ می باشد. با توجه به تعداد زیاد کاربران در فضای دیجیتال، استراتژی بازاریابی دیجیتال  نقش بسزایی در موفقیت استارت‌آپ ها  دارد.

هنگامی  که استارت آپ خود را  آغاز می کنید باید تمامی نیرو خود را به کار ببندید تا بتوانید هر روز  قوی تر  از  روز  قبل شوید.

در بستر امروزی  که به سرعت استارت آپ ها رشد  می کنند  باید برای توسعه انلاین برند خود از استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمندی استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ بستر قدرتمندی است که می تواند برای  حضور موفقیت امیز  آنلاین شما بسیار مفید باشد و تاثیر مثبتی بر روی نتایج نهایی بگذارد.

هر فعالیتی  که برای ایجاد حضور دیجیتال خود پیش می برید باید بر اساس یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب صورت گیرد.

هنگامی  که توسط مخاطبین هدف خود شناخته شدید، باید از نتایجی که به دست می آورید نهایت استفاده را ببرید.

یکی از فعال ترین روش ها برای حضور گسترده در دنیای اینترنت، استفاده از رسانه های دیجیتال برای نیازهای بازاریابی است.

در این مقاله 8 ترفند ضروری دیجیتال مارکتینگ برای استارت آپ ها را با هم مرور می کنیم.

خلاقیت در  تولید محتوا :هم افزایی رشد

محتوای مفید و خلاقانه را قلب بازاریابی نوین می‌دانند.

استارت آپ شما باید بر روی بازاریابی محتوایی قدرتمندی سرمایه گذاری کند که بتواند مخاطب را در خود درگیر کند ،  در واقع محتواهایی را ایجاد کنید که جذاب هستند.

از یک استراتژی هدفمند در دیجیتال مارکتینگ به تواید محتوایی خلاقانه ایی خواهید رسید که خدمات شما در همه جا پخش خواهد شد و همه آن را دوست خواهند داشت.

هنگام تولید محتوای خلاقانه، اطمینان پیدا کنید مطالب شما ارزش خواندن دارد. محتوایی ایجاد کنید که منحصر به مسائل سطحی نیست.

بازدیدکنندگان شما علاقه مند به آگاهی از موضوع هستند، آنها کنجکاو هستند و می خواهند بدانند چه چیزی می خواهید بگویید. پس به بهترین شکل اطلاعات را در اختیار آن ها قرار دهید.

پلتفرم رسانه های اجتماعی:

حضور آنلاین استارت اپ و هویت بصری شما با سایت و پلتفرم های اجتماعی آغاز می شود.

شما می توانید با مخاطب خود تعامل ویژه ایی  داشته باشید، پیام خود را با محتوای خلاقانه  تقویت کنید و آن را از طریق رسانه های اجتماعی بهبود ببخشید و ترویج نمایید.

هم افزایی رشدبه عنوان استارپ آپ، مهمترین بخشی که باید بر روی آن فعالیت بیشتری داشته باشید تولید استراتژی دیجیتال مارکتینگ فعال در حوزه پلتفرم های اجتماعی است.

قطعا می دانید که در این صنعت، رسانه اجتماعی یک بخش کلیدی برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد ارزش است. از نرم افزار هایی همچون تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و لینکداین که محبوبترین ها در ایران هستند می توانید برای تعامل و ارتباط با مخاطبانتان استفاده کنید.

آینده پلتفرم های اجتماعی در مکالمات شخص به شخص با طرفداران و دنبال کنندگان قرار دارد؛ مبادلاتی که نه تنها مایل به شرکت در آنها هستند، بلکه می خواهند آنها را پیش ببرند.

هرچه به عنوان یک کسب و کار کمتر مزاحم باشید، درصد بیشتری برای ایجاد یک جامعه قابل توجه در اطراف نام تجاری خود دارید؛ پیروان جدید جمع خواهید کرد و تغییر رویه ها را نیز افزایش خواهید داد.

رابطه و تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ  :

در این مرحله از استراتژی دیجیتال مارکتینگ وقت آن رسیده  که رفتار کاربران را در حجم انبوه با پیش بینی ها و اهداف خود مقایسه کنیم. کاربران شما از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردارند.

مخاطبان باید بتوانند با نام برند شما، ارزش ها و محصولاتی که دارید ارتباط برقرار کنند و ارتباط ویژه  و قدرتمندی ایجاد نمایند و بتوانند با استارت آپ شما ارتباط داشته باشند.

برای این منظور ابتدا ظاهر رابط کاربری یا UI طراحی و بهترین و آسان ترین راه کاربری توسط کارشناس تجربه کاربری یا UX اعمال می شود و پس از انجام تست های اولیه با کاربران، محصول ما به عموم ارائه میشود.

بنابراین طراح رابط کاربری به عوامل بصری و دیداری محصول می‌پردازد و طراح تجربه کاربری به بهینه کردن فعالیتها و هدایت بهتر کاربران می‌پردازد.

دیجیتال مارکتینگ

امروزه مخاطبین بسیار باهوش تر از قبل شده اند و هنگامی  که برند، تجربه کاربری منحصر به فرد و شخصی سازی را ارائه می کند می توانند ارتباط بهتری با آن برقرار نمایند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ استارت آپ شما  باید به دقت طراحی گردد و برای کاربران  جذاب باشد.

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو:

باید بر روی راه حل سئوی قدرتمندی سرمایه گذاری کنید. از این‌رو سئو مناسب، کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است.

علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می دهند که آنها بدنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند.

بازدید بدست آمده از روش های سئو در استراتژی دیجیتال مارکتینگ بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و در دراز مدت هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.

ویدیو مارکتینگ :

ویدئو مارکتینگ یک روش از استراتژی بازاریابی دیجیتال برای نمایش محصولات و خدمات است که به دلیل اثر بخشی بیشتر برای مخاطبان، قابلیت جذب بیشتر مخاطب را دارد.

فیس بوک لایو، استوری اینستاگرام و استوری اسنپ چت را در نظر بگیرید. این موارد می توانند تعامل خوبی با مخاطب استارت آپ شما  داشته باشند.

ویدئو مارکتینگ در استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده از ویدئو برای گسترش برند یا خدمات کسب و کار است به همین دلیل است که اکثر مالکان و متخصصان سئو، استراتژی تولید محتوا را به سمت ویدئو مارکتینگ برده اند تا بتوانند کاربران جدیدی را برای سایت خود جذب نمایند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف اصلی تمامی روش های مارکتینگ، برندسازی است نه فروش. تا برندسازی صورت نگیرد، هیچ فروشی از محصولات شما اتفاق نخواهد افتاد.

برنامه ریزی و خرید رسانه :

برنامه‌ریزی و خرید رسانه در استراتژی دیجیتال مارکتینگ رویکردی مرتبط با مذاکره، هدف‌گذاری، چیدمان استراتژی و خرید جایگاه تبلیغات است.

مشاوران و برنامه ریزان، اهداف کمپین‌ها و مشتریان هدف را مشخص می‌کنند و خریداران رسانه برای بهینه‌سازی عملکرد تبلیغات در چرخه عمر کمپین تلاش می‌کنند.

بزرگترین  قدم‌ موفقیت در کمپین‌های تبلیغاتی، جستجو برای مخاطب مناسب است؛ برنامه‌ریز رسانه بسته به نوع کسب‌وکار و محصول به جستجوی مخاطب هدف می‌گردد.

علاوه بر این خرید رسانه بعد دیگری است که توجه به آن، برای هر کسب‌وکار ضروری است. هدف از خرید رسانه، افزایش آگاهی از برند، محصولات و خدمات است.

بازاریابی وابسته :

بازاریابی وابسته در استراتژی دیجیتال مارکتینگ معرفی خدمات و کالای یک فروشنده به یک خریدار است. در بازاریابی وابسته استارت آپ از طریق سایت، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و … برای محصولات  و خدماتش مشتری جذب می شود  و در قبال هر مشتری سود را با فروشنده شریک می‌شوید.

در بازاریابی رابطه‌ای برند یا فروشنده، مصرف‌کننده و رابط وجود دارند. رابطه‌ها فروشنده‌های دیجیتال هستند.

این فروشنده‌ها ،  صاحبان وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، لیست‌های پستی و دیگر رسانه‌های بازاریابی دیجیتال هستند که برای یک برند یا فروشنده مشتری جذب می‌کنند.

روش های بازاریابی وابسته  در استراتژی دیجیتال مارکتینگ اغلب توسط خرده‌فروشان آنلاین استفاده می‌شود. مشتریانی که بیشتر توسط بازاریابی وابسته تحت تأثیر قرار می‌گیرند آن‌هایی هستند که به صورت آنلاین خرید می‌کنند.

با ظهور گوگل و نشر لینک ها، بازاریابی وابسته به انواع انتشار دهندگان وب‌سایت در همه سطوح ترافیک گسترش یافت.

بازاریابی مجدد یا همان هدف گذاری مجدد:

بازاریابی مجدد یکی از کارآمد ترین شیوه های افزایش نرخ تبدیل مشتری برای استارت آپ ها و از کاربردی ترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ  است.

از مهمترین مزایای این روش می توان این است که میدانید تبلیغی که قرار است ارائه کنید، دقیقا به چه مخاطبی می رسد.

اینکه بدانیم یک نفر برند ما را شناخته و مشخصات محصول ما را مشاهده کرده و حدود قیمت آن را می داند بسیار موثر است چراکه پیام بعدی که باید به وی ارایه شود می تواند اطلاعات تکمیلی دیگری را در بر داشته باشد و از اضافه گویی و پیام های تکراری صرف نظر شود.

یا اگر مخاطب ما سه محصول ما را بصورت جداگانه مشاهده کرده، می توانیم او را با یک بنر تبلیغاتی اثر گذار به صفحه ای برای مقایسه هر سه محصول در کنار هم ارجاع داده و خدمات خود را با لحاظ کردن مهمِ ( مقایسه ) برای مخاطبین خود ارائه ای مثمر ثمر را رقم بزنیم .

ماهور مگ  هماره بر آن است تا در کنار پرداخت به موارد مطروحه دیدگاه و نقطه نظرهای شما خوانندگان محترم را جهت پرداختی صحیح و کار آمد به کار ببندد ، از اینکه نظرات و انتقادهای سازنده ی خود را با ماهور تیم درمیان می گذارید سپاس گزاریم .

نویسنده و گردآورنده : حسین گوهری سلیمی

دیجیتال مارکتینگ

8 ترفند دیجیتال مارکتینگآژانس دیجیتال مارکتینگ چیستآژانس دیجیتال مارکتینگ ماهوراستارت آپاستارت آپ چیست ؟استارتاپترفندهای دیجیتال مارکتینگحسین گوهری سلیمیدیجیتالشبکه های اجتماعیمارکتینگموفقیت استارا آپ هاموفقیت استارت آپ ها چگونه است ؟ویدئو های اینستاگرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است