“مسئولیت اجتماعی”

“مسئولیت اجتماعی”

مسئولیت اجتماعی

ممکن است از خود سوال بپرسید که مسئولیت اجتماعی در کجای آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور نقش دارد؟ ممکن است عادت داشته باشیم ردپای مشکلات‌مان را در جامعه و اقتصاد دنبال کنیم. گاهی حتی مشکلات اقتصادی را دلیل اشتباهات فردی که مستقیماً به تصمیمات و رفتارهای غیرمسئولانۀ ما مربوط می‌شوند فرض می‌کنیم.

در راستای مسئولیت اجتماعی ، آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور با همکاری مجموعه‌هایی که برای رشد و تعالی فرهنگی و اجتماعی جامعۀ ایرانی کار می‌کنند، به همراهی ، آموزش و حمایت از افراد ، کارآفرینان و کسب و کارهایی که در این شرایط سخت اقتصادی سرپا هستند می‌پردازد.

به عنوان مثال در حادثه ی زلزله کرمانشاه گروه های مرجع  براساس اعتمادی که مردم به آنها داشتند، کارهایی را شروع کردند و فارغ از نقدهایی که به آنها وارد شد؛ وظیفه شان را انجام دادند. گاهی مواقع ما مستقیم کاری را انجام می دهیم و گاهی با واسطه و یا خود، واسطه می شویم که خدمت یا مسئولیتی را که به دیگران مرتبط هستند منتقل کنیم.

مهم در پذیرش مسئولیت اجتماعی این است که دغدغه مهم مشترک رونق اقتصادی را داشته باشیم و این مهم تر از هر چیزی است؛ نگاه ما در ماهورتیم فقط در آژانس نیست. کسب و کارها دیگر را هم باید ببینیم و اگر لازم باشد دیگران هم ما را ببینند.
نکته آخر برای اینکه مسئولیت اجتماعی مان را انجام بدهیم، می تواند این باشد که خیلی منتظر قانون و بخشنامه و دولت نباشیم.

اولین گامی که می توانیم برداریم این است که خود را بسنجیم ( که چه کاری حتا کوچک ، مانند: یک ساعت وقت گذاشتن برای آموزش به یک نفر ) و ببینیم با چه کارهایی می توانیم مسئولیت اجتماعی را در جامعه به عنوان یک شهروند نهایی کنیم. از این رو بود که به پرداخت دوره های آموزشی هم افزایی رشد ( دی ام پلاس ) برای کارآفرینان و استارت آپ ها پرداختیم.

بیانیه ماموریت :

شرکت نوآفرینان خلاق راهکار ماهور به عنوان یک گروه جوان فعال در عرصه بازاریابی و تبلیغات با راه اندازی، مدیریت و نظارت بر استارت آپ ها و کسب و کارهایی که علاقه دارند در فضای دیجیتال فعالیت کنند، خدماتی خلاقانه، متمایز و مبتنی بر دانش روز به مشتریان در داخل کشور ارائه می کند. گروه ماهور  با استفاده از فناوری‌های نوین و سرمایه انسانی متخصص در تلاش است تا نقش موثری در ارتقای دانش بازاریابی، توسعه بازار مشتریان و مهمتر از آن ارتقای آگاهی مخاطبان خود داشته باشد.

ما در مسئولیت اجتماعی آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور بر این باوریم که برای حفظ منافع مشتریان باید متعهد به ارائه راه‌کارهای سودآور باشیم ،  نظم سازمانی، وقت شناسی و کار گروهی لازمه پیوستن به گروه می باشد و  خلاقیت، نوآوری و یادگیرنده بودن سازمان، ما را در کارمان پیشرو ساخته است. از طرفی دیگر اخلاق حرفه‌ای و احترام متقابل دو عنصر اساسی در فرایند ارائه خدمات کل گروه به مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور است.

ما در راستای مسئولیت اجتماعی می خواهیم هر استارت آپ و کسب و کاری در کشورمان را با توجه به مهم رونق اقتصادی توانمند سازیم تا درآمد بیشتری را با فروش خود کسب کنند.

چشم اندازها و ارزش ها :

چشم انداز ما در تجارت رسیدن به نقطه‌ای است که مشتریان ما را به آن جا رسانده باشند، از مارکتینگ و درآمد قدرت گرفته باشد، و به روی همگان باز باشد.

چشم انداز ماهور باید به وسیله ی آرزوهای مشتریانش به جلو رانده شود.

اهداف کلان ماهور:

. افزایش رضایت مندی مشتریان، به نحوی که مشتریان به شركت وفادار گردند.

افزایش کیفیت خدمات، به نحوی که مشتریان در کیفیت انتخابی بهتر از ما نداشته باشند.

کاهش زمان ارائه خدمات، به نحوی که در اسرع وقت کار با کیفیت به مشتریان تحویل گردد.

افزایش بهره وری سازمانی، با تکیه بر نوآوری ،خلاقیت و کار تیمی، به نحوی که موجب صرفه جویی و استفاده بهینه منابع در جهت تحقق اهداف گردد.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ ماهور فکر می‌کنیم زمان شکوفایی فرارسیده است.

نویسنده : حسین گوهری سلیمی

هومان مهرآذین وب‌سایت

یک نظر

  • […] دیگر از استارت آپ هایی که امروزه با نگرشی نوین در دسترس عموم قرار گرفته […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *