“آینده تبلیغات بر خط”

“آینده تبلیغات بر خط”

تبلیغات برخط

اگرچه هنوز تبلیغات آنلاین بخش کوچکی از کل هزینه های تبلیغات و بازاریابی بیشتر شرکت ها را تشکیل می دهد اما روند و سرعتی رو به رشد دارد و آینده از آن تبلیغات برخط خواهد بود.

امروزه تبلیغات برخط به عنوان ابزار مکمل های بازاریابی ، ابزار مفیدی است، و در ترکیب عناصر بازاریابی اهمیت روز افزونی دارد. سایر فعالیت های پیشبرد بر خط شامل پشتیبانی محتوایی، برنامه های وابسته و همبسته و تبلیغات ویروسی است.

آینده تبلیغات آنلاین با سرعت در حال تغییر است، اما تبلیغ‌کننده‌ها با تمرکز بر گرایش‌های بلندمدت این صنعت می‌توانند در صدر قرار بگیرند.

تکنولوژی‌های اینده ارتباط ها مانند رسانه های اجتماعی ، گجت‌های پوشیدنی و هدست‌های واقعیت مجازی دنیای تبلیغات را متحول کرده‌اند. هرچقدر مصرف‌کنندگان بیشتر به سمت نسل جدید ارتباطات کشیده می‌شوند، تبلیغات نیز به همان سمت می‌روند؛ به‌طوریکه پیش بینی می شود تبلیغات انلاین برای اولین بار، در سال ۲۰۱۷ از تبلیغات تلویزیونی سبقت بگیرند. نوآوری‌های تکنولوژی دائما در حال تعریف چشم‌اندازهای جدید برای تبلیغات بوده است و استراتژی‌های سنتی به‌سرعت در حال از بین رفتن هستند. اگر تبلیغ‌کننده‌ها از اصول اولیه این مسیر آگاه نباشند، در روزگار داده‌های نادرست گم می‌شوند و سخت می توانند راه خود را پیدا کنندو در ادامه‌ی این مقاله ۳ مورد از مهم‌ترین گرایشاتی که آینده‌ی تبلیغات را شکل می‌دهند آورده شده است.

تبلیغات شخصی سازی و پویا :

امروزه کاربران از اپلیکیشن‌های متنوعی استفاده می‌کنند؛ پس فقط تبلیغاتی می‌توانند توجه آن‌ها را به خودشان جذب کنند که در ارتباط و موثر باشند. به همین جهت تبلیغ‌کننده‌ها در فیدهای شبکه‌های اجتماعی، بنرهای تبلیغاتی، بازی‌ها، هدست‌های واقعیت مجازی و اپلیکیشن‌های محبوب مرورگرها؛ محتوایی تولید می‌کنند که شنوندگان مورد نظر خود را هدف قرار دهند و نظر مصرف کنندگان را به‌سوی خود جلب کنند.

از طرفی دیگر تکنولوژی تحلیل رفتار مصرف‌کننده به تبلیغ‌کننده‌ها این فرصت را می‌دهد که با استفاده از تاریخچه‌ی مرورگر، موقعیت مکانی و در نظر گرفتن موقعیت زمانی مصرف‌کنندگان؛ تبلیغاتشان را برای هر کاربر سفارشی کنند.

یکپارچه شدن کانال های تبلیغاتی : 

به هر میزان که استفاده مصرف‌کنندگان از تکنولوژی های مختلف بیشتر می‌شود، الگوی رفتاری آن ها نیز پیچیده‌تر می‌شود. به همین سبب تبلیغ‌کننده‌ها در حال‌ توسعه‌ی استراتژی‌هایی هستند که بتوانند به‌طور متوالی برای مصرف‌کنندگان درهنگام چک کردن ایمیل، تماشای ویدئو و بازی کردن، آگهی ارسال کنند. بهینه‌سازی زنده‌ی تحلیل مخاطبان به تبلیغ‌کننده‌ها فرصت می‌دهد که بتوانند رفتار لحظه‌ای مصرف‌کنندگان خود را زیر نظر بگیرند و از این طریق آگهی خود را برای مشتری‌ها ارسال کنند.

تولید اطلاعات مفید مدل های اختصاصی:

این روزها مفهوم بودجه بازاریابی برند ، به دلیل وجود روش‌های بازاریابی مستقیم قدیمی شده است. داده‌های جدید و مدل‌های تخصیص داده‌شده در بازاریابی، به تبلیغ‌کننده‌ها اجازه می‌دهند که از تمام مکالمات میان مصرف‌کنندگان باخبر شوند و از میزان مرتبط بودن عملکرد هر کانال در تبلیغات آگاه شوند.

منابع:

کتاب اصول بازاریابی

نویسنده گان : فلیپ کاتلر-گری آرمسترانگ

تهیه و تلخیص : حسن سلطانی

نویسنده و گرداورنده : بنفشه نیک‌بخت

هومان مهرآذین وب‌سایت

یک نظر

  • شاهین گفت:

    عالی بود ممنون

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *